We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Leviton C21-01403-00I Keyless Adapter, 660 W, Bakelite, Ivory
SKU
ORG4995379
by Leviton
$16.22 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
Leviton Keyless Adapter, 125 V, Wattage Rating: 660 W, Base Type: Medium, Number of Poles: 2, Number of Wires: 3, Enclosure Type: NEMA 1-15R, Terminal Type: Socket, Dimensions: 1.44 in Dia x 3.22 in L, Bakelite, Ivory
| Base Type | Medium |
|---|---|
| Color | Ivory |
| Dimensions | 1.44 in Dia x 3.22 in L |
| Enclosure Type | NEMA 1-15R |
| Material | Bakelite |
| Number of Poles | 2 |
| Number Of Wires | 3 |
| Terminal Type | Socket |
| Voltage Rating | 125V |
| Wattage Rating | 660W |
| Download PDF File |
| Brand | Leviton |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1600 |
| UPC | 078477861066 |
| MPN | C21-01403-00I |

Log In