We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Leviton C22-00123-00W Wire Plug, 2 -Pole, 10 A, 125 V, Male, NEMA: NEMA 1-15P, White
SKU
ORG4995221
by Leviton
$15.41 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
Leviton Wire Plug, Non-Polarized, 125 V, 10 A, 2 Pole, 2 Wires, Male Connection, Grounding Type: Non-Grounded, Cord Mounting, Thermoplastic, White, NEMA 1-15P
| Color | White |
|---|---|
| Connection Type | Male |
| Current Rating | 10A |
| Grounding Type | Non-Grounded |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting Type | Cord |
| NEMA Configuration | NEMA 1-15P |
| Number of Poles | 2 |
| Number Of Wires | 2 |
| Type | Non-Polarized |
| Voltage Rating | 125V |
| Download PDF File |
| UPC | 078477785584 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1000 |
| MPN | C22-00123-00W |
| Brand | Leviton |

Log In