We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Leviton M25-86003-IMP Receptacle Wallplate, 4-1/2 in L, 2-3/4 in W, 1 -Gang, Plastic, Ivory, Smooth
SKU
ORG4811097
by Leviton
$17.07 /PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- For commercial or residential applications.
Categories: Tools & Garage, Electrical, Rough Electrical, Cover Plates, Standard Receptacle Plates
Leviton Receptacle Wallplate, Duplex, Standard-Size, 1 Gangs, Flush Mounting, Plastic, Ivory, Smooth, 4-1/2 in Length, 2-3/4 in Width, 0.22 in Thickness, Suitable for: Traditional Switches and Outlets, Includes: Metal Mounting Screws
| Color | Ivory |
|---|---|
| Finish | Smooth |
| Includes | Metal Mounting Screws |
| Length | 4-1/2in |
| Material | Plastic |
| Mounting Type | Flush |
| Number Of Gangs | 1 |
| Suitable for | Traditional Switches and Outlets |
| Thickness | 0.22in |
| Type | Duplex Standard-Size |
| Width | 2-3/4in |
| Download PDF File |
| Brand | Leviton |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.5700 |
| UPC | 078477099865 |
| MPN | M25-86003-IMP |

Log In