We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lightning Aluminum Torpedo Magnetic Luminated Levels, 9", 3 Vials
SKU
ORS698TLL049M
$54.77 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Vial lighted system
- Strong neodymium V-grooved magnets
Category: Levels
Vial lighted system. Strong neodymium V-grooved magnets.
| Accuracy | 0.029° |
|---|---|
| Base Type | V-Grooved |
| Body Material | Aluminum |
| Color | Orange |
| Height [Nom] | 1.57 in |
| Includes | (2) CR2032 Batteries |
| Length [Nom] | 9 in |
| Material | Aluminum |
| No. of Vials | 3 |
| Structure | Billet Torpedo |
| Type | Torpedo |
| Vial Material | Acrylic |
| Vial Positions | 0° |
| 45° & 90° | |
| Width [Nom] | .69 in |
| Wt. | 5.06 lbs |
| Brand | Swanson Tools |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.7800 |
| UPC | 389870004920 |
| MPN | TLL049M |
| Prop65 Warning | Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov |

Log In