We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lorell Espresso Laminate Desk
SKU
LLR18266
by Lorell
$43.80 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Belongs to Lorell Essentials Series
- Allows more versatile office configurations
- Attach to credenza shell to turn them into returns
- High-quality laminate for long-lasting use; Durable construction and metal-to-metal, cam-lock connections
- Covered by Lorell Limited 5-Year Warranty
Category: Office Desks
Credenza Half-leg is part of Lorell Essentials Series Laminate Furniture with high-quality laminate construction and metal-to-metal, cam-lock connections. It attaches to Essentials credenza shells so the credenza can be used as a return.
| Application/Usage | Office |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Brand Name | Lorell |
| Country of Origin | China |
| Depth | 1" |
| Dimensions | 28.5" Height x 12" Width x 1" Depth |
| Features | Cam Lock |
| Height | 28.5" |
| Manufacturer Part Number | 18266 |
| Manufacturer | Lorell |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Color/Finish | Espresso Laminate |
| Product Line | Essentials |
| Product Name | Espresso Laminate Desk |
| Product Type | Credenza Support Leg |
| Recycled | No |
| Width | 12" |
| UNSPSC | 56101904 |
| Download PDF File |
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Weight (lbs) | 9.9200 |
| UPC | 035255182669 |
| MPN | 18266 |

Log In