We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lorell Mesh Memo Holder
SKU
LLR84156
by Lorell
$9.28 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Keep notes handy
- Front has a wide opening from top to bottom for easy access
- Features double-rimmed, smooth edges and a powder-coat finish
- Rubber feet protect your desktop surface
Category: Office & Signage Signs
Mesh memo holder offers an elegant way to keep notes handy. Front has a wide opening from top to bottom for easy access. Memo sheet holder holds up to 600 3" x 3" notes. Steel mesh features double-rimmed, smooth edges and a powder-coat finish. Rubber feet protect your desktop surface. Memo holder is recyclable.
| Additional Warranty Information | FIVE YEAR LIMITED |
|---|---|
| Brand Name | Lorell |
| Country of Origin | China |
| Features | Rubber Feet |
| Limited Warranty | 5 Year |
| Manufacturer Part Number | 84156 |
| Manufacturer | Lorell |
| Maximum Horizontal Media Size Supported | 3" |
| Maximum Vertical Media Size Supported | 3" |
| Media Size Supported | 3" x 3" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Color | Black |
| Product Line | Black Mesh/Wire |
| Product Material | Steel |
| Product Name | Black Mesh/Wire Memo Holder |
| Product Type | Note Holder |
| UNSPSC | 44111506 |
| Weight (lbs) | 0.3800 |
|---|---|
| Brand | Lorell |
| UPC | 035255841566 |
| MPN | 84156 |

Log In