We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lorell Square Banquet Table
SKU
LLR60328
by Lorell
$121.65 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Lightweight for easy portability indoors or outdoors
- Square shape great for meetings
- Blow-molded, high-density polyethylene top supported by sturdy steel legs
- Weight capacity: 250 lb. evenly distributed
Category: Office Tables
Square banquet table is designed for light-duty use indoors or outdoors. The 1-3/4" thick, square-edge top is made of blow-molded, high-density polyethylene for a sturdy surface. 1" tubular steel legs are powder-coated for durability. Banquet table holds up to 250 lb. evenly distributed.
| Application/Usage | Indoor |
|---|---|
| Application/Usage | Outdoor |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Lorell |
| Color/Finish | Gray |
| Color/Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | China |
| Depth | 36" |
| Height | 29" |
| Limited Warranty | 5 Year |
| Manufacturer Part Number | 60328 |
| Manufacturer | Lorell |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Banquet Folding Table |
| Product Type | Cafeteria Table |
| Width | 36" |
| UNSPSC | 48102009 |
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Weight (lbs) | 27.7800 |
| UPC | 035255603287 |
| MPN | 60328 |

Log In