We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lorell Stacking Chair Ganging Clips
SKU
LLR42955
by Lorell
$51.22 /PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Durable material keeps chairs perfectly aligned
- Easy-to-use design allows quick, simple attachment
- For use with Bistro Stack Chairs and Stacking Chairs (sold separately)
Category: Guest & Reception Chairs
Ganging clips feature a durable plastic construction that securely attaches two chairs together to keep them perfectly aligned. Easy-to-use design allows you to quickly attach chairs for immediate use. Ganging clips are designed for Lorell Bistro Stack Chairs, Stacking Chairs (sold separately).
| Assembly Required | No |
|---|---|
| Brand Name | Lorell |
| Country of Origin | China |
| Features | Durable |
| Height | 7" |
| Length | 18.3" |
| Limited Warranty | 5 Year |
| Manufacturer Part Number | 42955 |
| Manufacturer | Lorell |
| Packaged Quantity | 16 / Pack |
| Product Color | White |
| Product Material | Plastic |
| Product Name | Stacking Chair Ganging Clips |
| Product Type | Chair Ganging Clip |
| Recycled | No |
| Width | 16.5" |
| UNSPSC | 56112107 |
| UPC | 035255429559 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.7700 |
| MPN | 42955 |
| Brand | Lorell |

Log In