We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mind Reader Anchor 3-Tier Single Serve Pod Carousel
SKU
EMSPODSUS45
by Mind Reader
$35.02 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 6 left
- Having a variety of coffee choices waiting for you in one central location makes choosing your flavor easier.
- A multitude of coffee pod choices are at your fingertips, with this convenient rotating design.
- This coffee pod dispenser is durable enough to be used multiple times each day, and the rubber grips on the base keep it in place.
- A streamlined, all-black design feels minimal and looks right at home in any workplace or cafe.
- The carousel holds 45 pods.
Anchor 3-Tier Coffee Pod Carousel organizes everyone's favorite flavors while minimizing messes. Three rotating tiers store up to 15 single-serve pods on each tier for a total capacity of 45 pods. Arrange pods in multiple ways to suit various tastes and preferences. Carousel is perfect for your breakroom, reception area or hospitality suite. Heavy-duty plastic stands up to everyday use and cleans quickly with the help of a damp cloth. Neat, simple design elevates your space with a minimalist touch for a delightful coffee-drinking experience. Rubber grips on the base keep the rotating carousel in place.
| Application/Usage | Breakroom |
|---|---|
| Application/Usage | Hospitality |
| Application/Usage | Reception Area |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Mind Reader |
| Country of Origin | China |
| Depth | 9.5" |
| Features | Durable |
| Features | Heavy Duty |
| Features | Rubber Grip |
| Height | 11.8" |
| Item Capacity | 45 x Coffee Pod |
| Manufacturer Part Number | PODSUS45 |
| Manufacturer | Mind Reader Products |
| Number of Tiers | 3 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Placement | Counter |
| Product Color | Black |
| Product Line | Anchor |
| Product Material | Plastic |
| Product Name | Anchor 3-Tier Single Serve Pod Carousel |
| Product Type | Coffee Pod Organizer |
| Recycled | No |
| Width | 9.5" |
| UNSPSC | 24102004 |
| UPC | 887530000645 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 2.4300 |
| MPN | PODSUS45 |
| Brand | Mind Reader |

Log In