We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobile Storage Island, Clear Trays, 48w x 29d x 29.5h, Birch
SKU
JNT0440JC
by Jonti-Craft
$1,554.32 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- KYDZ Strong construction, KYDZ Safe edges and KYDZ Tuff finish.
- Mobile, caster-mounted.
- Cubbie holes are 8" wide x 14" deep x 5" high.
Category: Office Storage Cabinets
Mobile storage island features KYDZ Strong construction, KYDZ Safe edges and KYDZ Tuff finish. Convenient, mobile, caster-mounted design. Cubbie holes are 8" wide x 14" deep x 5" high. Color: Birch; Overall Width: 48"; Overall Depth: 29"; Overall Height: 29.5".
| Color(s) | Birch |
|---|---|
| Global Product Type | Classroom & Laboratory Cabinets |
| Overall Depth | 29" |
| Overall Height | 29.5" |
| Overall Width | 48" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Brand | Jonti-Craft |
|---|---|
| Weight (lbs) | 170.0000 |
| UPC | 743080005748 |
| MPN | 0440JC |

Log In