We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mod Flat Bracket to Join 24"d Worksurfaces to 30"d Worksurfaces to Create an L-Station, Graphite
SKU
HONPLFB24
by HON
$39.52 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 5 left
- Can be used to join Mod 24"D worksurfaces to 30"D worksurfaces to create a L-Station.
- Screws to the underside of Mod worksurfaces to create a solid structure.
Category: Office Desks
Can be used to join Mod 24"D worksurfaces to 30"D worksurfaces to create a L-Station. Screws to the underside of Mod worksurfaces to create a solid structure. To Join 24"d Workstations to 30"d Workstations to Create an L-Station. Color: Graphite; Overall Width: 5.38"; Overall Depth: 18.25"; Overall Height: 0.13".
| Color(s) | Graphite |
|---|---|
| Compliance Standards | Meets or Exceeds ISTA Performance Standards |
| For Use With | HON® Mod 24"d Worksurfaces to Join to HON® Mod 30"d Worksurfaces to Create a L-Station |
| Global Product Type | Table Cross-Bars & Supports |
| Material(s) | Metal |
| Overall Depth | 18.25" |
| Overall Height | 0.13" |
| Overall Width | 5.38" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Special Features | To Join 24"d Workstations to 30"d Workstations to Create an L-Station |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Brand | HON |
|---|---|
| Weight (lbs) | 3.0000 |
| UPC | 194966536441 |
| MPN | HONPLFB24 |

Log In