We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Moen Aspen Series 5818W Towel Bar, 18 in L Rod, Zinc, Glacier, Screw Mounting
SKU
ORG7443021
by MOEN
$24.45 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 5 left
- Glacier finish for a bright, clean white look
- Included template and mounting hardware take the guesswork out of installation
- Corrosion-resistant
- For a wet towel to dry or decorative towel
Category: Bathroom Hardware
The Aspen collection's soft, nuanced shapes take the edge off any setting, allowing form and function to flow as one. Gracious and uncomplicated style features give the Aspen collection an ageless yet fashion-forward presence. With its flexible design, the Aspen collection is an exercise in design balance. This Lustrous collection works seamlessly with today's lifestyles.
| Color | White |
|---|---|
| Finish | Glacier |
| Includes | Mounting Hardware |
| Material | Zinc |
| Mounting Type | Screw |
| Overall Height | 2.19in |
| Overall Length | 21in |
| Overall Width | 3.13in |
| Projection Size | 3-1/8in |
| Rod Diameter | 3/4in |
| Rod Length | 18in |
| Brand | MOEN |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.5100 |
| UPC | 034584230034 |
| MPN | 5818W |
| Prop65 Warning | Warning: Cancer and Reproductive Harm -- www.P65Warnings.ca.gov |

Log In