We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Moen Avery Series DN3103BN Robe Hook, Zinc, Brushed Nickel, Wall Mounting
SKU
ORG7394232
by MOEN
$23.24 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 6 left
- Brushed nickel finish brings the warm look of stainless to your bath
Category: Bathroom Hardware
Gracious and uncomplicated style features give the Avery collection an ageless yet fashion-forward presence. Tailored yet relaxed, the Avery collection is an exercise in design balance. This lustrous collection works seamlessly with today's lifestyles.
| Base Size | 2.31 in Dia |
|---|---|
| Finish | Brushed Nickel |
| Includes | Wall Mounting Hardware |
| Material | Zinc |
| Mounting Type | Wall |
| Overall Height | 2.7in |
| Projection Size | 2.6in |
| Weight (lbs) | 0.5400 |
|---|---|
| Brand | MOEN |
| UPC | 034584483171 |
| MPN | DN3103BN |
| Prop65 Warning | Warning: Cancer and Reproductive Harm -- www.P65Warnings.ca.gov |

Log In