We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Moen Banbury 23045W Shower Head, 1/2 in IPS
SKU
ORG9766569
by MOEN
$32.70 /CARD
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- White finish brings a clean and crisp look to your space
- Five-function combination spray for more variety
Category: Shower Heads
The Banbury collection highlights a timeless nostalgia for traditional versatility and sets a tone that is both classical and sensible. This subtle design is elegant and, with its round bell accents, reflects the sophisticated values of traditional homeowners.
| Color | White |
|---|---|
| Connection Size | 1/2in |
| Connection Type | IPS |
| Diameter | 5in |
| Flow Rate | 1.75gpm |
| Height | 8.9in |
| Brand | MOEN |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.0000 |
| UPC | 026508263853 |
| MPN | 23045W |

Log In