We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Moen Caldwell Series Y3124CH Towel Bar, 24 in L Rod, Aluminum/Zamac, Chrome, Surface Mounting
SKU
ORG7444581
by MOEN
$37.47 /CARD
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Chrome finish is highly reflective for a mirror-like look that works with any decorating style
Category: Bathroom Hardware
Moen's Caldwell collection offers homeowners classic styling with soft curves and rich details. Enduring and classic style features give the Caldwell collection an ageless yet fashion-forward presence. The Caldwell collection is a balance of elegance and function. This lustrous collection works seamlessly with today's lifestyles.
| Finish | Chrome |
|---|---|
| Material | Aluminum/Zamac |
| Mounting Type | Surface |
| Overall Height | 2.01in |
| Overall Length | 26.01in |
| Projection Size | 3.3in |
| Rod Length | 24in |
| Download PDF File |
| Brand | MOEN |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.3800 |
| UPC | 034584017437 |
| MPN | Y3124CH |
| Prop65 Warning | Warning: Cancer and Reproductive Harm -- www.P65Warnings.ca.gov |

Log In