We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
PINNER MICRO 23GA 1/2IN TO 2IN
SKU
ORG3377785
by SENCO
$313.89 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Category: Air Nailers
| Air Consumption | 1.2 scfm |
|---|---|
| Air Inlet Size | 1/4 in |
| Air pressure | 70 to 110 psi |
| Collation Type | Paper |
| Color | Gray/Red |
| Dimensions | 7-7/8 in L x 1-7/8 in W x 8-7/8 in H |
| Exhaust Type | Rear |
| Fastener Size | 1/2 to 2 in |
| Fastener Type | Nail |
| Handle Type | Ergonomic |
| Housing Material | Aluminum |
| Magazine Capacity | 126 |
| Brand | SENCO |
|---|---|
| Weight (lbs) | 5.3000 |
| UPC | 741474096105 |
| MPN | TN11L1/8L0001N |

Log In