We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Pistol Pump Oilers, 10 oz, Lever Action, Rigid 5 in Spout
SKU
ORS250625
by Goldenrod
$34.32 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Exclusive GOLDENROD zinc die-cast high pressure pump with precision ground piston.
- Pump stays primed for instant use.
Category: Paint Lubricants & Penetrants
Exclusive GOLDENROD zinc die-cast high pressure pump with precision ground piston. Pump stays primed for instant use.
| Body Material | Steel |
|---|---|
| Capacity Vol. [Max] | 10 oz |
| Drive Type | Lever Action |
| Spout Length | 5 in |
| Spout Type | Rigid |
| Wt. | 0.54 lb |
| Country of Origin | US |
| UNSPSC | 27112900 |
| Manufacturer | Goldenrod® |
| UPC | 085077561609 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.5400 |
| MPN | 625 |
| Brand | Goldenrod |


Log In