We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Plastic Dome Lid, 10.75 x 10.19 x 1.63, Clear, 100/Carton
SKU
HFA321LDL-MG
by HFA
$47.27 /CARTON
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Easy to snap on lids ensure worry-free transportation.
- Perfect carryout option with less mess and fewer spills.
- Clear plastic allows viewing of contents.
Category: Disposable Food Containers
Easy to snap on lids ensure worry-free transportation. Perfect carryout option with less mess and fewer spills. Clear plastic allows viewing of contents. Food Container Type: Lid; Material(s): Plastic; Material Type: Plastic; Color(s): Clear.
| Global Product Type | Takeout Food Containers |
|---|---|
| Food Container Type | Lid |
| Material(s) | Plastic |
| Material Type | Plastic |
| Color(s) | Clear |
| Width | 10.75" |
| Depth | 10.19" |
| Height | 1.63" |
| Vented (Yes/No) | No |
| Hinged Lid (Yes/No) | No |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Brand | HFA |
|---|---|
| Weight (lbs) | 6.2500 |
| UPC | 749384990377 |
| MPN | 321LDL |

Log In