We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Plastic Tool Boxes, 23 1/2" W x 10 3/4" D x 10 1/4" H, Polypropylene, Black
SKU
ORS797PP2310BK
by Waterloo
$36.51
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Flush top for easy stacking/storing
- Molded-in color will not fade
- Removable plastic tote tray to organize small parts and tools
- Comfort-grip handle to easily carry with one hand
Category: Default Category
Flush top for easy stacking/storing. Molded-in color will not fade. Removable plastic tote tray to organize small parts and tools. Comfort-grip handle to easily carry with one hand
| Weight | 6.3 lb |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | Polypropylene |
| Width [Nom] | 23 1/2 in |
| Height [Nom] | 10 1/4 in |
| Finish | Black |
| Includes | Removable plastic tote tray |
| Capacity Vol. [Nom] | 2,415 cu in |
| Depth [Nom] | 10 3/4 in |
| Height [Max] | 10 in |
| MPN | PP-2310BK |
| UPC | 721615200424 |
| Country Of Origin | US |
| Brand | Waterloo |
| Weight (lbs) | 6.3000 |
|---|---|
| Prop65 Warning | Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov |

Log In