We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
PowerZone Surge Protector Tap Strip, 125 V, 15 A, 6 Outlet, Black
SKU
ORG8127839
by PowerZone
$24.66 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
- The power strip has 6 outlets
- The energy rating is 1000 Joules
- The surge protector length is 4 ft
- For full 3-line protection against surges through hot, neutral or ground lines
PowerZone Surge Protector Tap Strip has 6 outlets, 1000 Joules of protection and indicator lights. This cord is ideal for small household electronics.
| Color | Black |
|---|---|
| Current Rating | 15A |
| Energy Rating | 1000 Joules |
| Number of Outlets | 6 |
| Voltage Rating | 125V |
| Wattage Rating | 1875W |
| UPC | 054732809073 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.7000 |
| MPN | OR802225 |
| Brand | PowerZone |

Log In