We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
PowerZone OR505104 Surge Protector, 125 V, 15 A
SKU
ORG4636569
by PowerZone
$31.98 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
- The surge protector has 4 outlets
- The charger has 2 USB ports/2.1 A
- The surge protector length is 4 ft
PowerZone 4-outlet multimedia surge protector has 1200 Joules of surge protection to power everything on your desk or home entertainment system plus a 2-port USB charger to keep your cell phone and tablet fully charged.
| Color | White |
|---|---|
| Current Rating | 15A |
| Energy Rating | 1200 Joules |
| Number of Outlets | 4 |
| Voltage Rating | 125V |
| Wattage Rating | 1875W |
| UPC | 054732822072 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 5.7300 |
| MPN | OR505104 |
| Brand | PowerZone |

Log In