We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Prime-Line A 218 Latch and Pull, 4-1/8 in L Handle, 15/16 in H Handle, Plastic/Steel, Black
SKU
ORG3219755
by Prime-Line
$21.76 /CARD
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
Category: Door Hardware
Non-handed, black plastic inside and outside pulls, steel latch hook, steel keeper, vinyl top guides, for 1/2 in thick Columbia Series 4000 screen doors.
| Finish | Black |
|---|---|
| Handle Height | 15/16in |
| Handle Length | 4-1/8in |
| Includes | (1) Inside Outside Pull (1) Strike (1) Plastic Latch Activator (1) Steel Latch Mounting Screw |
| Material | Plastic/Steel |
| Mounting Hole Center to Center | 3in |
| Suitable for | 1/2 in Thick Screen Doors |
| Brand | Prime-Line |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1600 |
| UPC | 049793002181 |
| MPN | A 218 |

Log In