We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Schlage SC990B-619 Pocket Door Pull, Brass, Satin Nickel
SKU
ORG8159212
by Schlage
$22.37 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
Fits doors 1-3/8 to 1-1/2 in thick. Pre-assembled for doors opening left to right. Plates are reversible for doors opening right to left. Overall size of 2-3/4 in H x 2-1/2 in D.
Category: Door Hardware
Fits doors 1-3/8 to 1-1/2 in thick. Pre-assembled for doors opening left to right. Plates are reversible for doors opening right to left. Overall size of 2-3/4 in H x 2-1/2 in D.
| Finish | Satin Nickel |
|---|---|
| Height | 8.5in |
| Material | Brass |
| Suitable for | 1-3/8 to 1-1/2 in Thick Passage Doors |
| Width | 2-1/2in |
| Weight (lbs) | 0.4700 |
|---|---|
| Brand | Schlage |
| UPC | 044074681291 |
| MPN | SC990B-619 |

Log In