We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Screw Extractor Sets, Drill Bits 1-5;Extractors 1-5;Drill Guides Nos. 921/1821
SKU
ORS63235585
by Ridgid
$153.65 /SET
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Extractor spiral flutes are designed to embed themselves deeper into metal as you turn the tool
- Alloy steel material
- Pre-formed plastic box provides convenient storage
Category: Drill Bit Sets
Extractor spiral flutes are designed to embed themselves deeper into metal as you turn the tool. Alloy steel material. Pre-formed plastic box provides convenient storage.
| Extractor Screw Diam [Max] | 9/16 in |
|---|---|
| Extractor Screw Diam [Min] | 1/4 in |
| Extractor Screw Diam [Nom] | 1 in; 1/8 in; 2 in; 3/16 in; 3 in; 1/4 in; 4 in; 5/16 in; 5 in; 11/16 in |
| Includes | Drill Bits No. 1 - 5; Drill Guides Nos. 921 to 1821; No. 1 |
| 2 | |
| 3 | |
| 4 | |
| 5 Extractors; Plastic Box | |
| Material | Alloy Steel |
| Quantity | 1 set |
| Wt. | 1.25 lb |
| Brand | Ridgid |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.2500 |
| UPC | 095691355850 |
| MPN | 35585 |

Log In