We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Seasonal Trends 161003 Athena Dining Set, 5-Piece, 4 Seating, Round Table, Cast Aluminum Tabletop, Dining Seat
SKU
ORG7711914
$1,472.23 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 9 left
- 48 in round bar height dining table
- Swivel bar stools with removable olefin cushions
Category: Patio Furniture Sets
The beautiful all-weather cast aluminum 5 pc bar height dining set comes in a multi-part hand finish bronze-black color. The olefin cushions are orange and red. It has an elegant and timeless design.
| Cushion Color | Orange/Red |
|---|---|
| Cushion Material | Olefin |
| Frame Color | Black/Bronze |
| Frame Material | Cast Aluminum |
| Includes | (4) Swivel Bar Stools and (1) 48 in Round Dining Table |
| Number Of Pieces | 5 |
| Seat Color | Black/Bronze |
| Seat Depth | 19-1/2in |
| Seat Height | 30.1in |
| Seat Material | Olefin |
| Seat Type | Dining |
| Seating Capacity | 4 |
| Table Color | Black/Bronze |
| Table Height | 37.24in |
| Table Length | 47-3/4in |
| Table Shape | Round |
| Table Width | 47-3/4in |
| Tabletop Material | Cast Aluminum |
| Brand | Seasonal Trends |
|---|---|
| Weight (lbs) | 112.1800 |
| UPC | 850011325575 |
| MPN | 161003 |

Log In