We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Seasonal Trends AC4007-BLUE Folding Web Chair, 22.83 in W, 23.62 in D, 30.71 in H, 250 lbs Capacity, Steel Frame
SKU
ORG4583381
$380.15 /6EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 4 left
- Compact folding size to save room.
- No assembly required
- Lightweight and easy to carry
- Opens and folds in seconds
- UV-Proof PE belt fabric, comfortable, breathable and waterproof
Category: Patio Chairs
Seasonal Trends Folding Web Chair, 250 lbs Capacity, Steel/PE belt Seat, 17.72 in Seat Width, 21.65 in Seat Depth, 16.14 in Seat Height, 17.72 in Back Width, 15.35 in Back Height, Arm Height from Floor: 22.44 in, Arm Height from Seat: 7.68 in, Steel Frame, Blue Frame, 22.83 in Width, 23.62 in Depth, 30.71 in Height
| Arm Height from Floor | 22.44in |
|---|---|
| Arm Height from Seat | 7.68in |
| Back Height | 15.35in |
| Back Width | 17.72in |
| Capacity | 250lbs |
| Depth | 23.62in |
| Frame Color | Blue |
| Frame Material | Steel |
| Seat Depth | 21.65in |
| Seat Height | 16.14in |
| Seat Material | Steel/PE belt |
| Seat Width | 17.72in |
| Width | 22.83 |
| Weight (lbs) | 7.3400 |
|---|---|
| Brand | Seasonal Trends |
| UPC | 722938137459 |
| MPN | AC4007-BLUE |

Log In