We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Seasonal Trends SXL-PB401BS-N Kids Chair, 150 Ibs Capacity
SKU
ORG3484383
$53.01 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- The seating material is made of wood
- The frame is made of cast steel
- The frame color is antique bronze
Category: Patio Chairs
The outdoor lounge chair offers a wonderful place to sit and relax which is perfect for sitting poolside, campsite, on the beach, on a back deck or patio.
| Arm Height from Floor | 15-1/4in |
|---|---|
| Arm Height from Seat | 5in |
| Back Height | 10in |
| Back Width | 15-3/8in |
| Capacity | 150Ib |
| Seat Depth | 9in |
| Seat Height | 10-1/4in |
| Seat Width | 15-3/4in |
| Weight (lbs) | 18.5000 |
|---|---|
| Brand | Seasonal Trends |
| UPC | 045734976986 |
| MPN | SXL-PB401BS-N |

Log In