We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Seasonal Trends F5325O-1BKOX60 Relaxer Chair, 25.6 in W, 63 in D, 43.3 in H, 250 Ibs Capacity
SKU
ORG3350170
$69.99 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- The seating material is made of Oxford fabric
- The frame material is steel
- The frame color is black
Category: Patio Chairs
The outdoor lounge chair offers a wonderful place to sit and relax which is perfect for sitting poolside, campsite, on the beach, on a back deck or patio.
| Arm Height from Floor | 24.4in |
|---|---|
| Arm Height from Seat | 7.9in |
| Back Height | 30.3in |
| Back Width | 20-1/2in |
| Capacity | 250Ib |
| Depth | 63in |
| Seat Depth | 21.26in |
| Seat Height | 17.7in |
| Seat Width | 20-1/2in |
| Width | 25.6 |
| Brand | Seasonal Trends |
|---|---|
| Weight (lbs) | 12.0000 |
| UPC | 099266350882 |
| MPN | F5325O-1BKOX60 |

Log In