We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Seasonal Trends H1773 Glider Chairs, 2 Person
SKU
ORG7421555
$211.66 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Independent glider functions
- Shared glass table
- Powder coated finish
- Durable steel frame
Category: Patio Chairs
Two person glider features independent glider functions and a shared glass side table.
| Arm Height from Floor | 25.6in |
|---|---|
| Arm Height from Seat | 7.28in |
| Back Height | 22.4in |
| Back Width | 20in |
| Depth | 20.9in |
| Frame Color | Black |
| Frame Material | Steel |
| Includes | (1) Glider |
| Length | 75.6 |
| Seat Depth | 20.9in |
| Seat Height | 18in |
| Seat Material | Textilene |
| Seat Width | 20in |
| Seating Capacity | 2 |
| Weight Capacity | 250 lb per Seat 500 lb Total |
| Width | 28.8 |
| Brand | Seasonal Trends |
|---|---|
| Weight (lbs) | 51.8000 |
| UPC | 850011325988 |
| MPN | H1773 |

Log In