We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Seasonal Trends Jyl-2101 Sourcing Motion Chair
SKU
ORG9897604
$325.77 /2EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 2 left
- The seating material is made of steel
- The frame material is steel
- The frame color is antique bronze
Category: Patio Chairs
The outdoor lounge chair offers a wonderful place to sit and relax which is perfect for sitting poolside, campsite, on the beach, on a back deck or patio.
| Arm Height from Floor | 24-1/2in |
|---|---|
| Arm Height from Seat | 8-1/4in |
| Back Height | 19in |
| Back Width | 17in |
| Capacity | 250Ib |
| Depth | 23-5/8in |
| Frame Color | Black |
| Seat Depth | 17-1/2in |
| Seat Height | 16in |
| Seat Width | 17in |
| Width | 26 |
| Brand | Seasonal Trends |
|---|---|
| Weight (lbs) | 26.4000 |
| UPC | 045734655553 |
| MPN | JYL-2101 |

Log In