We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Seasonal Trends KLF-150509 Fire Pit, 32 in OAW, 32 in OAD, 22-3/4 in OAH, Round, Steel
SKU
ORG3465127
$162.38 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Sturdy steel construction
- Gate decorative cutout design creates an attractive ambiance
- Built-in log rack
Category: Fire Pits & Fireplaces
Elevate your outdoor living space and create a cozy oasis with this beautifully crafted fire pit. Its perfect for outdoor entertaining and heating in your backyard. Full size cooking grate turns firepit into a portable grill.
| Color | Black |
|---|---|
| Firebox Size | 28-7/8 x 16-7/8in |
| Includes | Full Size Cooking Grate Spark Screen and Poker |
| Material | Steel |
| Overall Depth | 32in |
| Overall Height | 22-3/4in |
| Overall Width | 32in |
| Shape | Round |
| Weight (lbs) | 29.0400 |
|---|---|
| Brand | Seasonal Trends |
| UPC | 045734657540 |
| MPN | KLF-150509 |

Log In