We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Seasonal Trends WL-70Z Frame Swing, 71.25 in OAW, 48 in OAD, 66.75 in OAH, Swing Frame for 2-3 People Seating
SKU
ORG9536749
$148.00 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Made of steel
- Neutral, bronze color matches most outdoor décor
- For 4 ft swings
- Hardware included
Category: Patio Furniture
The Seasonal Trends picnic style frame is made from powder coated tubular steel. It's easy to assemble with 50% less hardware and the durable powder-coated finish resists corrosion. The woodlawn swing oval frame is finished in a bronze powder coating.
| Chain/Rope Length | Chain not included |
|---|---|
| Frame Color | Bronze |
| Includes | Hardware |
| Overall Depth | 48in |
| Overall Height | 66.75in |
| Overall Width | 71.25in |
| Seating Capacity | Swing Frame for 2-3 People |
| Weight Capacity | 500lbs |
| Brand | Seasonal Trends |
|---|---|
| Weight (lbs) | 28.0000 |
| UPC | 039678532704 |
| MPN | WL-70Z |

Log In