We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Self-Adhesive Wire Clips, Black, 6/Pack
SKU
MAS00204
by Cord Away
$8.94 /PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Keeps wires tangle-free and safely out of the way.
- Directs wires around corners or at any angle.
- Self-adhesive backings for easy applications.
Categories: Tools & Garage, Electrical, Cord Management
Keep wires tangle free and safely out of the way by directing them around corners or at any angle. Self-adhesive backing for easy application. Cable Management Type: Clip; Closure: Locking Latch; Color(s): Black; Color Family: Black.
| Cable Management Type | Clip |
|---|---|
| Closure Type | Locking Latch |
| Color Family | Black |
| Color(s) | Black |
| Depth | 0.75" |
| Global Product Type | Cord & Cable Straps/Ties |
| Height | 1" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Width | 1.25" |
| UPC | 034238002048 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1200 |
| MPN | 00204 |
| Brand | Cord Away |

Log In