We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Sellstrom S36040 380 Replacement Window Only, Clear, Anti-Fog
SKU
B2348015
by Sellstrom
$31.12 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Windows fit 380 Series Premium Dual Crown platform
- Window attachment pattern exclusive to 380 Series crown
Category: Home & Decor
Windows fit 380 Series Premium Dual Crown platform. Window attachment pattern exclusive to 380 Series crown.
| Color | Clear |
|---|---|
| Height [Nom] | 6-1/2 in |
| Includes | Faceshield |
| Length [Nom] | 19-1/2 in |
| Lens Coating/Shade | Anti-Fog; Clear |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Model | 380 Series |
| Style | Replacement Shield |
| Thickness [Nom] | 0.040 in |
| Type | Faceshield Window |
| Used With | 380 Series Crown |
| Window Width x Length | 6-1/2 in x 19-1/2 in |
| Brand | Sellstrom |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.2500 |
| UPC | 032738005002 |
| MPN | S36040 |
| Prop65 Warning | This product can expose you to Furfuryl Alcohol, a chemical known to the State of California to cause cancer. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov |

Log In