We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Set Boxes, W x 8 in D x H, Steel, Red
SKU
ORS5775497
by Proto
$65.99 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Used to store socket sets in your tool box or utility cart.
- They also make it convenient and easy to transport a full set of sockets to the job.
Category: Default Category
Used to store socket sets in your tool box or utility cart. They also make it convenient and easy to transport a full set of sockets to the job.
| Color | Red |
|---|---|
| Depth [Nom] | 8-1/16 in |
| Finish | Steel |
| Height [Nom] | 2-3/16 in |
| Material | Steel |
| No. of Compartments | 1 |
| Width [Nom] | 23-3/16 in |
| Wt. | 4.44 lb |
| Brand | Proto |
|---|---|
| Weight (lbs) | 4.9900 |
| UPC | 662679451752 |
| MPN | 5497 |

Log In