We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Signature MK650 Wireless Keyboard and Mouse Combo for Business, 2.4 GHz Frequency/32 ft Wireless Range, Off White
SKU
LOG920011018
by Logitech
$81.40 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Hardworking design with shortcut keys for increased efficiency and a mouse with programmable buttons, this combo is engineered to keep up with demanding workflows.
- Connects via Bluetooth Low Energy or Logi Bolt, engineered for high-performance and secure connections even in congested wireless environments.
- IT administrators can remotely deploy and manage Logi Bolt device firmware updates (DFU) and workflow and productivity software Logi Options+ en masse.
- Time-saving scrolling allows you to get line-by-line precision for documents or detail work. Switch modes with just a flick of the SmartWheel.
- A pairing designed to be a productivity powerhouse.
Category: Keyboard & Mouse Accessories
The Logitech Signature MK650 Combo for Business is designed for all day comfort. The keyboard's integrated palm rest and familiar keystrokes complement the soft thumb area and rubber side grips of the mouse all helping to make working hours feel less like work. The time saving scrolling allows you to get line-by-line precision for documents or detail work. Switch modes with just a flick of the SmartWheel. Maximum Wireless Range: 33 ft; Connector/Port/Interface: Bluetooth; Logi Bolt; Wired/Wireless: Wireless; Operating System Compatibility: Android 5.0 and Later; Chrome OS; Linux; iPad OS 13.4 and Later; MacOS 10.15 and Later; Windows 10, 11 and Later.
| Batteries Included | Yes |
|---|---|
| Batteries Required | Yes |
| Color(s) | Off White |
| Connector/Port/Interface | Bluetooth®; Logi Bolt |
| Ergonomic | No |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Global Product Type | Wireless Keyboard & Mouse Combinations |
| Keyboard Depth | 0.96" |
| Keyboard Design | Full Size |
| Keyboard Height | 18" |
| Keyboard Width | 7.6" |
| Maximum Wireless Range | 33 ft |
| Mouse Depth | 1.5" |
| Mouse Height | 4.26" |
| Mouse Type | Optical |
| Mouse Width | 2.4" |
| Number of Keys | 106 |
| Operating System Compatibility | Android™ 5.0 and Later; Chrome OS; Linux; iPad OS 13.4 and Later; Mac®OS 10.15 and Later; Windows® 10, 11 and Later |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Type of Batteries Required (Keyboard) | AA |
| Type of Batteries Required (Mouse) | AA |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Wrist Rest | No |
| Download PDF File |
| Brand | Logitech |
|---|---|
| Weight (lbs) | 2.3800 |
| UPC | 097855179685 |
| MPN | 920011018 |

Log In