We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Sylvania 19354 Incandescent Bulb, 7.5 W, S11 Lamp, Medium E26 Lamp Base, 45 Lumens, 2850 K Color Temp
SKU
ORG8481707
by Sylvania
$3.66 /CARD
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
Category: Bulbs & Lamps
Sylvania Incandescent Bulb, Wattage Rating: 7.5 W, 120 V, Lamp Shape: S11, Lamp Base: Medium E26, Lamp Finish: Clear, Lumens: 45, Color Temperature: 2850 K, Color Rendering Index (CRI): 100, Average Life: 1400 hr
| Average Life | 1400 hr |
|---|---|
| Color Rendering Index (CRI) | 100 |
| Color Temperature | 2850 K |
| Lamp Base | Medium E26 |
| Lamp Finish | Clear |
| Lamp Shape | S11 |
| Lumens | 45 |
| Voltage Rating | 120 V |
| Wattage Rating | 7.5 W |
| Brand | Sylvania |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.0900 |
| UPC | 046135193545 |
| MPN | 19354 |

Log In