We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Sylvania 22434 Fluorescent Bulb, 32 W, T8 Lamp, Medium Bi-Pin Lamp Base, 2450 Lumens, 4100 K Color Temp
SKU
ORG0752105
by Sylvania
$112.14 /BOX
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
Category: Home Bulbs
Sylvania Fluorescent Bulb, Wattage Rating: 32 W, Lamp Base: Medium Bi-Pin, Lamp Shape: T8, Lumens: 2450 Lumens, Light Color: Cool White, Color Temperature: 4100 K, Average Life: 22,500 hr, Start Type: Rapid, Dimensions: 48 in L
| Average Life | 22500hr |
|---|---|
| Color Temperature | 4100K |
| Dimensions | 48 in L |
| Lamp Base | Medium Bi-Pin |
| Lamp Shape | T8 |
| Light Color | Cool White |
| Lumens | 2450Lumens |
| Start Type | Rapid |
| Wattage Rating | 32W |
| Brand | Sylvania |
|---|---|
| Weight (lbs) | 12.6200 |
| UPC | 046135224348 |
| MPN | 22434 |

Log In