We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Sylvania 40665 LED Bulb, General Purpose, A21 Lamp, E26 Lamp Base, Dimmable, Soft White Light, 2700 K Color Temp
SKU
ORG8483208
by Sylvania
$46.53 /6EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Category: Bulbs & Lamps
Sylvania LED Bulb, General Purpose, Wattage Rating: 13 W, Lamp Base: E26, Lamp Shape: A21, Lumens: 1600 Lumens, Dimmable, Light Color: Soft White, Color Temperature: 2700 K, Color Rendering Index (CRI): 92, Average Life: 15,000 hr, Dimensions: 67.4 mm Dia x 118.3 mm L
| Average Life | 15000 hr |
|---|---|
| Color Rendering Index (CRI) | 92 |
| Color Temperature | 2700 K |
| Dimensions | 67.4 mm Dia x 118.3 mm L |
| Dimmable | Dimmable |
| Lamp Base | E26 |
| Lamp Shape | A21 |
| Light Color | Soft White |
| Lumens | 1600 Lumens |
| Type | General Purpose |
| Wattage Rating | 13 W |
| UPC | 046135406652 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.7800 |
| MPN | 40665 |
| Restricted states/cities/countries | CA |
| Brand | Sylvania |

Log In