We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Sylvania 78563 LED Lamp, Decorative, C7 Lamp, 11 W Equivalent, E12 Lamp Base, Clear, White Light, 6500 K Color Temp
SKU
ORG5064902
by Sylvania
$19.79 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
Category: Home Bulbs
Candelabra base. For indoor use. Replacement for traditional incandescent C7 bulbs. 65,000 K, 80 CRI. 15,000 hrs average life.
| Average Life | 15000 hr |
|---|---|
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Color Temperature | 6500 K |
| Dimensions | 0.9 in Dia x 2 in L |
| Incandescent Equivalent | 11 W |
| Lamp Base | E12 |
| Lamp Finish | Clear |
| Lamp Shape | C7 |
| Light Color | White |
| Lumens | 4 Lumens |
| Type | Decorative |
| Voltage Rating | 120 V |
| Wattage Rating | 0.6 W |
| Weight (lbs) | 1.0600 |
|---|---|
| Brand | Sylvania |
| UPC | 046135785634 |
| MPN | 78563 |

Log In