We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Sylvania Light Sets, Icicle, Clear, 300-Light
SKU
ORG3740362
by Sylvania
$33.30 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Indoor/outdoor use
- The voltage rating is 120 V
- The current rating is 1.02 A
Category: Christmas Light Sets
Be the talk of the neighborhood for the holiday season by eloquently decking out your house with these clear Christmas lights.
| Average Life | 1000 hr |
|---|---|
| Bulb Spacing | 2-1/2 in |
| Diameter | 5 mm |
| Includes | (6) Spare Bulbs (6) Flash Bulbs (2) Spare Fuses |
| Lamp Type | Incandescent |
| Length | 20 in |
| Light Color | Clear |
| Material | Glass |
| Number of Lamps | 300 |
| Wattage Rating | 122.4 W |
| Brand | Sylvania |
|---|---|
| Weight (lbs) | 4.0000 |
| UPC | 883624140747 |
| MPN | V14084W-33 |

Log In