We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Sylvania Sylvania Christmas Light Set, C9 Led Bulb
SKU
ORG3506938
by Sylvania
$263.17 /12EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- This is a 25 count C6 LED light set
- It's for Indoor and outdoor use
- Can connect up to 90 sets
Category: Christmas Light Sets
These LED Christmas lights are perfect for any decoration lighting needs. They can be used for Christmas, outdoor patios, weddings, proms, special event tents, bushes, hedges, holiday color theme matching, and much more.
| Average Life | 25000hr |
|---|---|
| Cord Color | Green |
| Current Rating | 0.02A |
| Design/Theme | Christmas |
| Includes | 2 Spare Bulbs and 1 Spare Fuse |
| Lamp Color | Warm White |
| Lamp Spacing | 8in |
| Lamp Type | LED |
| Lamp Wattage | 0.06W |
| Length | 17in |
| Lens Color | Transparent |
| Material | PS GPPS |
| Number of Lamps | 25 |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage Rating | 2.4W |
| Brand | Sylvania |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.5000 |
| UPC | 883624476594 |
| MPN | V47659-33 |

Log In