We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Sylvania Sylvania Mini Christmas Light Set
SKU
ORG3508678
by Sylvania
$61.15 /12EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- This is a 50 count LED mini light set
- It's for Indoor and outdoor use
- Can connect up to 10 sets
Category: Christmas Light Sets
These LED Christmas lights are perfect for any decoration lighting needs. They can be used for Christmas, outdoor patios, weddings, proms, special event tents, bushes, hedges, holiday color theme matching, and much more.
| Average Life | 1000hr |
|---|---|
| Cord Color | Green |
| Current Rating | 0.17A |
| Design/Theme | Christmas |
| Includes | 2 Spare Bulbs and 1 Spare Fuse |
| Lamp Color | Clear |
| Lamp Spacing | 2.5in |
| Lamp Type | Incandescent |
| Lamp Wattage | 0.425W |
| Length | 11.54in |
| Lens Color | Transparent |
| Material | Glass |
| Number of Lamps | 50 |
| Type | Mini |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage Rating | 20.4W |
| Brand | Sylvania |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.8500 |
| UPC | 883624140501 |
| MPN | V4050-33 |

Log In