We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Trays, 6 Compartments, 8.25 x 7.25 x 4, Heavy Gauge Steel, Black
SKU
CNK500075
by CONTROLTEK
$23.75 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Strong metal design is sturdy and durable.
- Keeps forms, currency straps, coin wraps, checks and other items organized with ease.
- Able to hold an assortment of items.
Category: Office Machines & Equipment
CONTROLTEK trays are efficient tools to organize forms, currency straps, coin wraps, checks and other items with ease. Cash Drawer/Box/Tray Type: Rack; Money Tray Features: 6 Compartment; Material(s): Heavy Gauge Steel; Width: 8.25".
| Cash Drawer/Box/Tray Type | Rack |
|---|---|
| Color(s) | Black |
| Depth | 7.25" |
| Global Product Type | Cash/Coin Racks |
| Height | 4" |
| Material(s) | Heavy Gauge Steel |
| Money Tray Features | 6 Compartment |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Width | 8.25" |
| Weight (lbs) | 2.0000 |
|---|---|
| Brand | CONTROLTEK |
| UPC | 813732010649 |
| MPN | 500075 |

Log In