We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Trend Show Time Classic Accents Variety Pack
SKU
TEP90892
by TREND
$28.79 /PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Fun designs help you set stage for parties and events
- Pre-cut pieces allow immediate display
- Durable material provides long-lasting use
- Perfect for labeling containers, inspiring writing and more
Category: Classroom Furniture
Classic Accents Variety Pack features bright, attractive designs to help you set the stage for parties and events. Durable, reusable paper withstands wear-and-tear for long-lasting use. Variety pack is perfect for labeling containers, lockers and centers, showcasing student work, inspiring creative writing and rewarding accomplishments.
| Application/Usage | Labelling |
|---|---|
| Application/Usage | Party |
| Application/Usage | Reward |
| Application/Usage | Stage |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Trend |
| Country of Origin | United States |
| Features | Durable |
| Features | Long Lasting |
| Features | Reusable |
| Features | Tear Resistant |
| Features | Wear Resistant |
| Height | 6" |
| Length | 0.10" |
| Manufacturer Part Number | 90892 |
| Manufacturer | Trend enterprises, Inc |
| Packaged Quantity | 180 / Pack |
| Product Color | Multicolor |
| Product Line | Classic Accents |
| Product Name | Show Time Classic Accents Variety Pack |
| Product Type | Decorative Accent |
| Skill Learning | Writing |
| Theme/Subject | Accomplishment |
| Width | 6" |
| UNSPSC | 60111410 |
| Brand | TREND |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.8000 |
| UPC | 078628908923 |
| MPN | 90892 |

Log In