We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Trend Wipe-off Book Learning Fun Book Set Printed Book
SKU
TEP94913
by TREND
$25.55 /PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 4 left
- Content-rich stories offer friendly way to learn important subjects
- Write-on/wipe-off surface offers convenient way to practice
- Age-appropriate lessons help children build confidence
- Perfect for use in classrooms, childcare centers, homes and more
Category: Reading & Books
Educational book set features content-rich stories to give children a friendly, comfortable way to learn important concepts. Write-on/wipe-off surface allows children to practice and experiment, then wipe away and try again. Book set is perfect for teaching ABC order, letter and sound recognition, uppercase and lowercase letters, counting, sequencing, colors, shapes and more.
| Brand Name | Trend |
|---|---|
| Category | Education |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 0.3" |
| Distribution Media/Method | Book |
| Height | 11" |
| Manufacturer Part Number | 94913 |
| Manufacturer | Trend enterprises, Inc |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
| Product Name | Wipe-off Book Learning Fun Book Set |
| Product Type | Printed Book |
| Width | 8.5" |
| UNSPSC | 60101901 |
| Brand | TREND |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.2500 |
| UPC | 078628949131 |
| MPN | 94913 |

Log In