We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
$23.93 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Open black wire design keeps documents and files in view.
- "Vari-spaced" stepped sections for folders, letter and legal size papers.
- Rubber-tipped feet to protect your desktop.
- 100% recyclable.
- For office and home office use.
Category: File Organizers & Boxes
Fellowes step file open wire design keeps documents and files in clear view. Stepped sections for easy viewing and quick access to folders, letter and legal size papers. Wire design with rubber-tipped feet to protect your desktop. 100% recyclable. Perfect for your home or home office, school, or anywhere else you need to organize your important papers and documents. Number of Compartments: 8; For File Size: Letter to Legal; Load Orientation: Top/Side; Color(s): Black.
| Color Family | Black |
|---|---|
| Color(s) | Black |
| Depth | 12.13" |
| For File Size | Letter to Legal |
| Global Product Type | Vertical & Incline Desktop Document Racks & Sorters |
| Height | 11.19" |
| Load Orientation | Top/Side |
| Material(s) | Steel |
| Number of Compartments | 8 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Width | 10.13" |
| Weight (lbs) | 1.3300 |
|---|---|
| Brand | Fellowes |
| UPC | 077511726149 |
| MPN | 72614 |

Log In