We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
3M Post-it 3x3 Super Sticky Jewel Pop Coll. Notes
SKU
MMM3321SSAU
by Post-It
$7.46 /PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Energy Boost Collection with vibrant, spirited colors that brighten your mood and messages
- Post-it Super Sticky Notes for 2X the sticking power - stick and re-stick so your thoughts get noticed
- Use for reminders on doors, windows and walls - great for Agile or Scrum processes
- Download the free Post-it app to capture and share ideas, keep track of assignments or create colorful calendars with your friends - share across multiple platforms or synced across your devices
- Recyclable and made from paper sourced from certified, renewable and responsibly managed forests
Category: Sticky Notes
Post-it Super Sticky Notes feature a unique adhesive so your notes will stick securely to more surfaces. Now you can stick your notes where they'll really get noticed - like monitors, doors and walls. In a perfect 3" x 3" size for reminders or a short to-do list, Super Sticky Notes hold longer and stronger than original notes yet remove cleanly. The Rio de Janeiro Color Collection is expressive and dramatic with colors celebrating this Brazilian metropolis. Super Sticky Post-it Notes are recyclable, and the paper in Post-it Notes is sourced from certified, renewable and responsibly managed forests.
| Application/Usage | Reminder |
|---|---|
| Brand Name | Post-it® |
| Country of Origin | United States |
| Features | Self-adhesive |
| Flag/Note Length | 3" |
| Flag/Note Quantity | 135 |
| Flag/Note Size | 3" Width x 3" Length |
| Flag/Note Width | 3" |
| Front Ruling Type | Unruled |
| Manufacturer Part Number | 3321SSAU |
| Manufacturer | 3M |
| Number of Sheets per Pad | 45 |
| Package Contents | 3 Pads/Pack |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Product Color | Limeade |
| Product Color | Tropical Pink |
| Product Color | Vital Orange |
| Product Line | Super Sticky |
| Product Material | Paper |
| Product Name | Super Sticky Note Pads - Energy Boost Color Collection |
| Product Type | Adhesive Note |
| Recycled | No |
| Shape | Square |
| UNSPSC | 14111530 |
| Weight (lbs) | 0.1600 |
|---|---|
| Brand | Post-It |
| UPC | 021200533778 |
| MPN | 3321SSAU |











Log In