We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
3M Post-it Electric Glow 3x3 Super Sticky Notes
SKU
MMM3321SSAN
by Post-It
$7.39 /PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Supernova Neons Collection to share ideas out of this world
- Stick and re-stick so your thoughts get noticed - Use for reminders on doors, windows and walls
- Super Sticky Notes for 2X the sticking power
- Download the free Post-it app to capture and share ideas, keep track of assignments or create colorful calendars with your friends - share across multiple platforms or synced across your devices
- Recyclable and made from paper sourced from certified, renewable and responsibly managed forests
Category: Sticky Notes
Post-it Super Sticky Notes feature a unique adhesive so your notes will stick securely to more surfaces. Now you can stick your notes where they'll really get noticed - like monitors, doors and walls. In a perfect 3" x 3" size for reminders or a short to-do list, Super Sticky Notes hold longer and stronger than original notes yet remove cleanly. The Marrakesh Color Collection conveys the genuine energy and movement found in this desert jewel. Super Sticky Post-it Notes are recyclable, and the paper in Post-it Notes is sourced from certified, renewable and responsibly managed forests.
| Application/Usage | Reminder |
|---|---|
| Brand Name | Post-it® |
| Country of Origin | United States |
| Features | Self-adhesive |
| Flag/Note Length | 3" |
| Flag/Note Quantity | 135 |
| Flag/Note Size | 3" Width x 3" Length |
| Flag/Note Width | 3" |
| Front Ruling Type | Unruled |
| Manufacturer Part Number | 3321-SSAN |
| Manufacturer | 3M |
| Number of Sheets per Pad | 45 |
| Package Contents | 3 Pads/Pack |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Product Color | Acid Lime |
| Product Color | Aqua Splash |
| Product Color | Tropical Pink |
| Product Line | Super Sticky |
| Product Material | Paper |
| Product Name | Super Sticky Notes - Supernova Neons Color Collection |
| Product Type | Adhesive Note |
| Recycled | No |
| Shape | Square |
| UNSPSC | 14111530 |
| UPC | 021200528262 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.3000 |
| MPN | 3321SSAN |
| Brand | Post-It |











Log In