We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
3M Post-it Super Sticky Daisy Die-cut Note Pads
SKU
MMM7350DSY
by Post-It
$7.66 /PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Shaped like daisies for inspiring ideas and cheerful notes
- Add a unique touch to self-reminders
- Backgrounds in pink and green with patterns
- Holds stronger
- Removes cleanly
Category: Writing Pads
Brighten someone's day with these fun notes. Die-cut pads offer a fun Daisy shape, and each contains 75 sheets. Super Sticky Notes hold stronger and longer than most self-adhesive notes so you can be sure that your message gets through. Leave important messages on multiple surfaces including computer monitors, office doors and walls. They are the perfect size for short notes and reminders.
| Application/Usage | Message |
|---|---|
| Application/Usage | Reminder |
| Brand Name | Post-it® |
| Country of Origin | United States |
| Environmental Certification | SFI |
| Features | Self-adhesive |
| Flag/Note Length | 3" |
| Flag/Note Quantity | 150 x Assorted |
| Flag/Note Size | 3" Width x 3" Length |
| Flag/Note Width | 3" |
| Manufacturer Part Number | 7350-DSY |
| Manufacturer | 3M |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Product Color | Blue |
| Product Color | Yellow |
| Product Line | Super Sticky |
| Product Name | Super Sticky Die-Cut Notes |
| Product Type | Adhesive Note |
| Recycled | No |
| Shape | Daisy |
| UNSPSC | 14111530 |
| Brand | Post-It |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1000 |
| UPC | 051141935751 |
| MPN | 7350-DSY |












Log In